بارگذاری...

اخبار سایت

قیمت زمین در دماوند

اگر تصمیم دارید سرمایه‌ی خود را در جهت خرید زمین به کار ببرید، می‌توانید به خرید زمین در دماوند بپردازید؛ این شهر ازلحاظ‌های گوناگون مناسب به نظر می‌رسد و ما به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره‌ی خرید زمین دماوند و قیمت زمین دماوند صحبت کنیم.

قیمت زمین دماوند

از نظر دیدگاه تقسیمات کشوری، دماوند یکی از شهرهای تهران به‌حساب می‌آید که مساحتی بالغ‌بر 188 هزار هکتار دارد و یک شهر کوهستانی و ییلاقی محسوب می‌شود که در آن دشت، کوهستان، رودخانه و دریاچه‌های بسیاری دیده می‌شود.

اگر به دنبال خرید زمین در اطراف تهران هستید و می‌خواهید این زمین در یک جای خوش آب‌وهوا واقع‌شده باشد، می‌توانید نگاهی به خرید زمین‌ دماوند داشته باشید؛ آب‌وهوای دماوند بسیار مطبوع و دلپذیر است و همین موضوع یکی از دلایل اصلی خرید زمین دماوند به‌حساب می‌آید؛ امروزه مردم ساکن تهران برای رهایی از آلودگی و برای گذراندن اوقات فراغت خود در یک محیط که در کنار آب‌وهوای مطبوع، منظره‌های بسیار زیبایی نیز دارد، می‌پردازند.

امکان دسترسی به شهر دماوند از اتوبان تهران – پردیس از سمت شرق تهران میسر است که در مسیر جاده فیروزکوه قابل‌دیدن است؛ مدت‌زمانی که در حالت معمول شما از تهران تا دماوند در مسیر هستید، حدود 40 دقیقه تخمین زده‌شده و موضوع کوتاهی مسیر یکی دیگر از دلایل محبوبیت این شهر به‌حساب می‌آید.

طبیعت بی‌نظیر شهر دماوند

زمین‌های این شهر را می‌توان مناسب در جهت کشت محصولات کشاورزی در نظر داشت که محصولاتی چون سیب، گیلاس، آلبالو، گیلاس، گردو، خیار محلی و بسیاری از محصولات دیگر در این شهر پیدا می‌شود؛ در کنار محصولات کشاورزی، می‌توان به محصولات دیگر که بسیار معروف هستند، مانند عسل اشاره کرد؛ بسیاری از مردم بومی این شهر پرورش عسل را به‌عنوان حرفه‌ی خود انتخاب کرده‌اند.

شهر دماوند را می‌توان به دو بخش باغات شمالی و جنوبی تقسیم کرد؛ باغات شمالی دماوند شامل مناطقی چون احمدآباد، روح‌افزا، دشت بان، دشت مزار، جیلارد و اوره است که درون خود شهر واقع‌شده‌اند و باغات جنوبی که متناسب با نامش در جنوب این شهر قرار دارد، شامل مناطقی بانام‌هایی چون حصار، مراء، خرمده، تمیسیان و کاجان می‌شود.

بهترین مناطق دماوند برای خرید زمین

مدتی است شهر دماوند به سبب ویژگی‌های بسیاری که دارد، مورد استقبال افراد زیادی واقع‌شده و مردم اقدام به خرید زمین دماوند و خانه در این شهر کرده‌اند؛ از مناطقی که امروزه بیشتر از مناطق دیگر مورد توجه افراد قرار می‌گیرد، می‌توان به دشت مشاء، کیلان، آینه ورزان، آبسرد و جابان اشاره کرد که خرید و فروش زمین و ویلا در آن نیز بیشتر دیده می‌شود.

توجه داشته باشید برای خرید زمین دماوند باید به مواردی چون برخورداری منطقه مورد نظر از آب، برق و گاز، جواز ساخت زمین، دسترسی‌های گوناگون، چشم‌اندازهای منطقه، امنیت، شلوغی و موارد دیگر توجه داشته باشید تا مشکلی برای شما پیش نیاید؛ البته لازم به ذکر است که شهر دماوند به دلیل سکونت مردم بومی که دارد، امنیت بالایی دارد و میزان خلاف در این شهر بسیار کم است.

در رابطه با قیمت زمین دماوند، باید گفت که این قیمت متغیر خواهد بود و متناسب با محل انتخابی شما و امکاناتی که در آنجا قرار دارد و حتی نوع زمین بستگی دارد، بنابراین نمی‌توان به‌صورت دقیق قیمت خرید زمین دماوند را مورد بررسی قرار داد.

البته می‌توان گفت شما قیمت‌های مختلفی از هر متر را در این شهر ملاحظه می‌کنید، برای مثال ممکن است یک زمینی که نوع کاربری آن کشاورزی است از متری 800 هزار تومان تا دو و سه میلیون مشاهده کنید یا برای زمین‌هایی که مسکونی حساب می‌شوند، رنج قیمت از یک و دو میلیون شروع می‌شود و برخی از آن‌ها تا متری 15، 16 میلیون نیز دیده می‌شود که این اختلاف متناسب با ویژگی‌های گوناگون زمین است.

اگر قصد خرید زمین در یک منطقه را دارید، شهر دماوند می‌تواند یک انتخاب مناسب به نظر برسد که شما علاوه بر خرید زمین دماوند، از مناطق و زیبایی این شهر نیز استفاده خواهید کرد و می‌توانید اوقات خوب و خوشی را برای خود به ارمغان بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *